• Header1
  • Header2

Mini golf to nowa oferta Centum Sportu i Rozrywki "Zajazd Wielicki". Sezon 2015 zakończny !

Proponujemy rozrywkę dla całej rodziny, przy której można spędzić wspólne chwile na świeżym powietrzu. Na tarasie o powierzchni 250 m2 przygotowaliśmy 8 różnych stanowisk. Tory urozmaicone są przeszkodami, które utrakcyjniają grę, a wszystko to w scenerii nawiązującej do filmu "Piraci z Karaibów".

Minigolf powstał w Stanach Zjednoczonych w 1927 roku. Pomysłodawcą gry był Garnet Carter z Tennessee. Gra w szybkim tempie zdobyła popularność, gdyż już w przeciągu 10 lat od samego pomysłu powstało ponad 30 tysięcy obiektów do gry w minigolfa. Tak spektakularny wzrost popularności nie mógł pozostać bez echa i bardzo szybko minigolf zawitał do Europy. Największą liczbę wielbicieli zyskał w Szwecji, Anglii, Belgii, Norwegii i Niemczech. Pierwsze w historii Mistrzostwa Europy odbyły się w 1963r w Dortmundzie. Tak dynamiczny rozwój, jak i obecna popularność gry w krajach zachodnich są skutkiem wielu nowinek, jakie minigolf przyniósł ze sobą. Jedną z nich jest na pewno fakt, że w minigolfa mogą grać prawie wszyscy bez ograniczeń ze względu na wiek, płeć czy zaawansowanie techniczne. W minigolfie nie obowiązuje sztywna golfowa etykieta, można mieć na sobie jeansy i t-shirt, obowiązuje natomiast kultura w stosunku do innych graczy. Minigolf to, jak nazwa wskazuje, mini wersja tradycyjnego golfa. Największą różnicą są tak zwane stanowiska. W przypadku tradycyjnego golfa, do gry potrzebne jest olbrzymie powierzchniowo pole golfowe. Minigolf może obejść się bez tego. Sport ten uprawiany jest na specjalnych polach do gry, zwanych stanowiskami.

Nasze pole do minigolfa składa się z dwunastu stanowisk, które trzeba w określonej kolejności pokonać. Sześć z nich "przechodzimy" dwa razy tak aby ilość pól w grze wynosiła 18. W grze uczestniczyć może od 2 do 6 zawodników. Każdy gracz gra na stanowisku do momentu wbicia piłki do dołka. Na wbicie piłki ma siedem uderzeń. Uczestnicy wykonują uderzenia kolejno, lecz następny dopiero wtedy, gdy poprzednik zaliczy dołek. W przypadku gdy piłeczka wypadnie poza obszar toru uczestnik wykonuje następne uderzenie z miejsca startu. W przypadku gdy piłka zatrzyma się bezpośrednio przy bandzie, można ją odsunąć na odległość nie większą niż odległość stopki kija. Uczestnik, który trafia do dołka za pierwszym razem otrzymuje 7 pkt., jeżeli za drugim 6 pkt., za trzecim 5 pkt. Itd. Turniej wygrywa ten kto uzyska największą liczbę punktów na 18 stanowiskach. Na polu do minigolfa stosowane są klasyczne kije golfowe, a w zasadzie ostatni kij, który jest używany w grze klasycznego golfa tzw. putter. W mini golfie nie ma zasad ani reguł dotyczących kijów. Mogą one być nawet własnej konstrukcji. Przeciętnie ich długość waha się od 60 do 80cm, natomiast waga od 500 do 800 g. Do gry używa się standardowych piłek golfowych - o średnicy 37-43 mm. Na każdym torze zapisujemy liczbę zdobytych punktów do czego służy tabela wyników.

Minigolf to fantastyczny pomysł na udane urodziny. Pozwoli spędzić czas w gronie rodzinnym i bliskich znajomych. Świetna zabawa i przyjazna atmosfera jaką tworzy panujący na polu do minigolfa klimat pozwolą zapamiętać Ci ten dzień szczególnie.